Odporučiť: www.banaby.sk

V prvej časti "Rozvoj reči. Ako naučiť dieťa, aby sa jasne Vyjadriť svoje myšlienky," hovorili sme o tom, ako učiť dieťa jasné, podrobné vety Vyjadriť svoje myšlienky, túžby, emócie a pocity.
V tomto článku, "Raného vývinu die a a s pomocou knihy a hry" budeme pokračovať v diskusii o tom, ako sa zapojiť do predčasného vývoja dieťaťa, rozvíja jeho myslenie, pamäť a reč s pomocou kníh a hier. A ako naučiť dieťa, aby sa nebáli spýtať sa na to, čo potrebuje.
Čítanie kníh.
Jeden z prvých vývoj dieťaťa je na čítanie kníh.
Deti milujú počuť rozprávky a príbehy. Moja dcéra sa ma spýtal, aby si sto krát v rade tej istej knihy. Najprv, keď som začal rozvoj reči dcéra (prečítajte si o ňom v prvej časti), neustále myslieť na to, čo povedať jej, to bolo ťažké pre mňa. Čítanie kníh bol záchranu. Kúpili sme si tie jednoduché, krátke príbehy. Najprv som nechápal, prečo moja dcéra spýta, či chcete čítať to isté mnoho krát v rade, neznamená to, že si to, alebo čo? To je celkom nudné úlohy, 10-krát v rade, aby si "Červená karkulka". Už som vedel, že príbeh a takmer nečítal, ale viac pravdepodobné, skrátene ako ona bolo povedané. Ukázalo sa, že som bol nielen rozvoj dieťaťa, ale tiež vyvinúť svoju pamäť! Ale v určitom momente som si uvedomil, že to nie, že dcéra nie je spomenúť, čo som čítal. Raz ona mi povedala:
— Nie ste toto čítate!

— A ako?
Ona opakuje naspamäť celú ponuku príbehy, rovnako ako to hovorí.
Tak sme išli, počúvala a počúvala, čo som si prečítal na ňu, a postaral o to, aby všetko bolo rovnaké. Ak trochu nie je tak, potom je zaskočený, tak sa ma spýtala, aby si "správne". A prišiel som k záveru, že to nie je rozmar, ale za niečo, čo potrebovala pre správne čítanie. Ona to nie je len zlá, ona dozvedá niečo dôležité pre seba. Preto, pýta sa, čítať znovu a znovu. A začal som čítať mnoho krát, kým ona povedala: "Prejdite na druhú".
A potom som začal nie len čítať ale zapojiť sa do vývoja dieťaťa a jeho pamäť vedome. Nebol osobitne hovoriť slova v texte, a dcéra výrazný ich sama. Alebo vysloviť celú vetu.
Slovo hra.
Slovné hry sú skvelý spôsob, ako pre raný vývin.
To je zjednodušený hra v Meste. Namiesto miest s názvom nejaké slovo, dieťa hovory slovo, ktoré sa začína posledný list z uvedených slov. Napríklad:
— Orange-nos-sova, atď.
Moja dcéra naozaj táto hra páči. Sme hrať to, keď sa pohybujeme v premávke, alebo čaká na lekára čakárni alebo akékoľvek miesto, kde budete musieť čakať na nejaký čas.
Po prvé, zvyšuje slovnej zásoby dieťaťa. Po druhé, môžete nenápadne, naučiť sa čítať a písať, pretože často na konci nie je to, čo je napísané. Napríklad:
— Zub. Počuť N a napíšte B. som to vysvetliť dieťaťu, ponuka urobiť test – zuby. Počul od B.
Author: dekorácia na stenu a detske izby pre babatka